Kontrola Zavazadel

Kontrola zavazadel

Třídiče zavazadel na letištích v USA, zobrazující zadržené motorové pily, mačety a nože, upozornily cestující, aby zkontrolovali, zda jejich zavazadla neobsahují útočné objekty před tím, než nastoupí do letadla.

Vedoucí pracovníci Správy dopravní bezpečnosti sdělili, že od února 2002 bylo zadrženo více než 7,5 milionů zakázaných předmětů.

Mezi nimi bylo 50 000 řezaček krabic - zbraní, o nichž se říká, že byly použity únosci letadel z 11.září 2001; a také 1437 střelných zbraní, stejně jako 2,3 milionů nožů.

Pracovníci TSA na tiskové konferenci sdělili, že většina lidí, kteří měli takové předměty ve svých taškách neplánovali nic zlého, ale doporučili cestujícím prohlédnout si webové stránky www.tsatraveltips.usa pro doporučení, co si s sebou nebrat, když plánujete výlet (letadlem!!!).

Od útoků z 11. září třídičky zabavily pasažérům zdánlivě neškodné předměty, jako nůžky na nehty nebo zapalovače cigaret.

Ale někteří s sebou nesli jasně nebezpečnější předměty. Motorové pily, sekačku na trávu, ruční pily a mačety, steakovací nože, lahve paliva do kempinkových kamínek a lahvičky od parfémů ve tvaru granátů byly mezi předměty, zobrazenými jako příklady zadržených na Newyorském Mezinárodním letišti Johna F. Kennedyho.

Zatímco některá příruční zavazadla mohla být nevinná - hokejka, nebo dětský plastový meč, jiné objevy TSA zahrnovaly žiletky v teniskách a bodák ukrytý v duté umělé noze.

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License