Papouškův úlet

Hlasitě se vyjadřující papoušek si nečechrává pírka poté, co se usadil na hřbitově v severní Anglii. Vikář si musel vyslechnout stížnosti od lidí, kteří se stali cíli slovního obtěžování ze strany exotického ptáka. Rozpustilý africký šedý papoušek jménem Artur žil spolu s hejnem holubů na zvonici u koatla sv.Marie v Sheffieldu. Sedm let starý Arthur pravidelně donutí kolemjdoucí k nadávkám, když kleje a píská na ně. Přes mnohé pokusy o polapení zůstává stále volný jako pták.

Jeho majitelka Shirley Davis (35 let, Hathersage), řekla ho zpět do zajetí nedokázaly přilákat ani jeho velmi oblíbené burské oříšky. "Arthur dokáže být velmi hrubý," říká všechny možné sprosté výrazy, které bych tu nechtěla opakovat. "Pravděpodovně to vše pochytil ode mne a když jsem se dozvěděla o klejícím papouškovi, věděla jsem, že to je náš Arthur."

Hlas z výšky

Kostelník George Fish říká, že Arthur se stal místní celebritou od té doby, co minulé léto unikl od svých majitelů. "Mnohokrát jsem s ním hovořil a zdá se, že je na kostele velmi šťastný. Vím že píská na lidi, ale neslyšel jsem ho nadávat na mě, možná má ke mně jako kostelníkovi respekt."

Místní hostinský David Taylor řekl, že byl šokován, když uslyšel tajemný hlas zvrchu během procházky se psem. "Když jsem poprvé spatřil papouška, nemohl jsem tomu uvěřit. Myslím, že jsem musel někoho opravdu dost naštvat, jinak bych nemohl být častován takovými slovy."

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License